تمامی حقوق برای وب سایت دکتر میثاق امیرفجر محفوظ است

 

 

 

 

 

استاد امیرفجر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

 

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

در حال ارسال پیام...

خطا در ارسال.مجددا تلاش کنید

پیام شما با موفقیت ارسال شد.

 • فیلمنامه خورشید حرا

   

  متاسفانه بیش از ده سال می گذرد و "شرکت فرهنگی صبا" به پویا نمایی این اثر (خورشید حرا) اقدام نکرده است.

  بدیهی است یک نویسنده اثری را به هزاران خون دل خلق نمیکند تا در یک شرکت هنری گوشه ای سیلو شود و خاک بخورد و اجرا نشود.

  از شرکت صبا انتظار دارم یا این اثر را همچنانکه مدیران و مسئولان آن دوران ، استادان ارجمند ، مدیرعامل محترم جناب آقای مسعود شاهی و سرور عالیقدر و دانشمند معظم جناب آقای دکتر بهمن حبشی قول دادند و تاکید کردند که ما حتی اگر لازم باشد از آن سوی مرزها-حتی شوروی- نیز انیماتور حرفه ای می آوریم و آن را اجرا می کنیم، اثر را اجرا کنند و یا اگر بنا به دلایلی این عمل را انجام نمی دهند، حداقل اثر را به گونه کامل چاپ کنند تا در اختیار مردم ، دوستداران و فرهنگمندان قرار گیرد.

   

  برای دانلود اثر روی آن کلیک کنید

   

   

 • فیلمنامه خاکی افلاکی

   

  فیلمنامه ای که از نظر میگذرد درباره زندگی امام علی تحت نام "آسمانی ترین خاک" بنا به دعوت شرکت فرهنگی صبا و برای آن مجموعه نوشته شده تا به گونه انیمیشن به تصویر درآید.

  متاسفانه بیش از ده سال از نوشتن فیلمنامه گذشته و آن شرکت هنری اقدام به پویا نمایی و به تصویر کشیدن آن ننمود. اینک اینجانب بخشی کوتاه از چندین قسمت های نخستین و انتهایی ان را به عنوان نمونه هایی از کار، در این سایت به معرض نقد و نظر دوستداران فرهنگ و هنر کشور عرضه می نمایم و خواهشمندم مراجع ، سازمان ها ، نهادها و افراد فرهیخته و فرهنگ مند و نیز هنرمندان انیماتور که عشق تعالی فرهنگ و تولید فراورده های ارزشمند را در این مرز و بوم دارند و در اینگونه موارد میتوانند فعالیت های ثمربخش داشته باشند نیرو ها و سرمایه های معنوی و مادی خود را در راه احیای اینگونه آثار در اختیار شرکت صبا قرار دهند و درین راه خطیر آمادگی خود را اعلام دارند، تا باشد این اثر و نیز پویانمایی زندگانی پیامبر (خورشید حرا) به تصویر درآید.

  همچنین نظر بر این دارم که باتوجه به کنیه امام الموحدین علی ابن ابیطالب که ابوتراب است نام این مجموعه "خاکی افلاکی" مناسب تر می نماید.

  بدیهی است که هنر "پویانمایی" در وهله اول برای جلب حس و عقل ومشاعر نوجوانان و جوانان پرداخته میشود و سپس در درون آن حس و عقل و شهود بزرگسالان را نیز تحت تاثیر و تعلیم خود قرار می دهد...بااینهمه اگر در جاهایی می بینید که اثر سهل و آسان نوشته شده اول تفکر و اندیشه جوانان و نوجوانان را در نظر داشته ام.

  در خاتمه چه خوب است اگر بنا به دلایلی "شرکت فرهنگی صبا" امکان به تصویر کشیدن این دو مجموعه "خورشید حرا" و "خاکی افلاکی" را ندارد، این دو اثر را چاپ کند تا حداقل به عنوان یک متن فیلمنامه تاریخی در اختیار دوستداران تاریخ، فرهنگمندان و دانشجویان رشته های این هنرها قرار گیرند...

   

  برای دانلود اثر روی آن کلیک کنید

   

   

 • فیلمنامه خورشید حرا؛ زندگی نامه حضرت رسول اکرم نوشته میثاق امیرفجر
 • فیلمنامه خورشید حرا؛ زندگی نامه حضرت رسول اکرم نوشته میثاق امیرفجر