فیلمنامه ای که از نظر میگذرد درباره زندگی امام علی تحت نام "آسمانی ترین خاک" بنا به دعوت شرکت فرهنگی صبا و برای آن مجموعه نوشته شده تا به گونه انیمیشن به تصویر درآید.

متاسفانه بیش از ده سال از نوشتن فیلمنامه گذشته و آن شرکت هنری اقدام به پویا نمایی و به تصویر کشیدن آن ننمود. اینک اینجانب بخشی کوتاه از چندین قسمت های نخستین و انتهایی ان را به عنوان نمونه هایی از کار، در این سایت به معرض نقد و نظر دوستداران فرهنگ و هنر کشور عرضه می نمایم و خواهشمندم مراجع ، سازمان ها ، نهادها و افراد فرهیخته و فرهنگ مند و نیز هنرمندان انیماتور که عشق تعالی فرهنگ و تولید فراورده های ارزشمند را در این مرز و بوم دارند و در اینگونه موارد میتوانند فعالیت های ثمربخش داشته باشند نیرو ها و سرمایه های معنوی و مادی خود را در راه احیای اینگونه آثار در اختیار شرکت صبا قرار دهند و درین راه خطیر آمادگی خود را اعلام دارند، تا باشد این اثر و نیز پویانمایی زندگانی پیامبر (خورشید حرا) به تصویر درآید.

همچنین نظر بر این دارم که باتوجه به کنیه امام الموحدین علی ابن ابیطالب که ابوتراب است نام این مجموعه "خاکی افلاکی" مناسب تر می نماید.

بدیهی است که هنر "پویانمایی" در وهله اول برای جلب حس و عقل ومشاعر نوجوانان و جوانان پرداخته میشود و سپس در درون آن حس و عقل و شهود بزرگسالان را نیز تحت تاثیر و تعلیم خود قرار می دهد...بااینهمه اگر در جاهایی می بینید که اثر سهل و آسان نوشته شده اول تفکر و اندیشه جوانان و نوجوانان َرا در نظر داشته ام.

در خاتمََه چه خوب است اگر بنا به دلایلی "شرکت فرهنگی صبا" امکان به تصویر کشیدن این دو مجموعه "خورشید حرا" و "خاکی افلاکی" را ندارد، این دو اثر را چاپ کند تا حداقل به عنوان یک متن فیلمنامه تاریخی در اختیار دوستداران تاریخ، فرهنگمندان و دانشجویان رشته های این هنرها قرار گیرند...

 

 

برای دانلود اثر روی آن کلیک کنید

 

 

تمامی حقوق برای وب سایت دکتر میثاق امیرفجر محفوظ است

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

در حال ارسال پیام...

خطا در ارسال.مجددا تلاش کنید

پیام شما با موفقیت ارسال شد.

 

 

 

 

استاد امیرفجر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید